Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Stogo šiltinimas ekovata

2009.11.04  
Stogo šiltinimas iš tiesų reikalauja ypatingo dėmesio. Nekokybiškai apšiltinus stogą, gali atsirasti įvairių defektų. Kadangi visų pirma stoge pradės kauptis drėgmė-tai natūraliai sumažins ir stogo patvarumą, o kartu ir ilgaamžiškumą. Stogo šiltinimas vykdomas tuomet, kai numatoma pastogėje įrengti nuolat gyvenamas patalpas. Paprastai, šiltinant stogą, rekomenduojama įrengti ir vėdinamą oro tarpą.
Lietuvoje taip pat gana sparčiai plinta pakankamai nauja pastatų šiltinimo technologija- tai pastatų šiltinimas ekovata. Turbūt daugelis jau žino, jog ekovata- tai produktas, kuris susidedantis iš celiuliozės pluošto ir pagaminamas iš makulatūros mechaninio susmulkinimo būdu. Taip pat daugelis jau esame girdėję ir apie ekovatos privalumus- tai kokybiška termoizoliacinė medžiaga, pasižyminti atsparumu ugniai, bei turinti geras garsą izoliuojančias savybes.
Kalbant konkrečiai apie stoto šiltinimą, vertėtų žinoti ir kelis praktinius patarimus. Pastato stogo šiltinimas turėtų būti aktualus ypač tuomet, jeigu planuojame ten įrengti nuolatines gyvenamas vietas. Šiltinant stogo konstrukciją tikslinga yra įrengti vėdinamą oro tarpą. Oro tarpas yra nereikalingas tiktai tuomet, kai stogo dangai panaudotas šiferis, keramikinės arba betono čerpės t.y. tos dangos, tarp kurių elementų susidaro tarpeliai, užtikrinantys stogo konstrukcijos vėdinimą. Oro tarpas vėdinamas įrengus oro įėjimo angas karnizo konstrukcijoje ir išėjimo angas viršutinėje stogo dalyje. Tai yra atliekama panaudojant specialius kraiginius elementus arba išvedant orą į viršutinę stogo dalį, vėdinamą per angas iš frontonų pusės. Vėdinant oro tarpą, būtina apsaugoti termoizoliacinę medžiagą nuo judančio oro įrengiant priešvėjinę izoliaciją. Esamų pastatų pastogės perdangų šiltinimas užpučiant ekovatą – vienas iš pačių efektyviausių ir pigiausių šiltinimo būdų, darbas ne tik bus atliktas itin greitai, tačiau kartu tai ir žymiai pigiau kainuos.
Žinoma, ekovatą naudoja ne tik tie, kuriems aktualus sienų šiltinimas, tačiau taip pat ir tie, kuriems rūpi stogo ar pamatų šiltinimas. Daugiau apie Thermofloc: www.geravata.lt
Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio