Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Kas lemia teigiamas ekovatos savybes?

2009.12.27  

Ekovata tai organinė termoizoliacinė medžiaga, kuri yra gaminama iš celiuliozės pluošto. Šis celiuliozės pluoštas yra prisotintas netoksinėmis mineralinėmis druskomis. Pati ekovata yra pilka arba balta smulkiapluoštė vatos pavidalo medžiaga, susidedanti iš mechaniškai susmulkintos makulatūros boro rūgšties ir borakso mišinio.

Balta ekovata yra gaminama iš makulatūros be spaudos dažų ir naudojama apdailos darbams. Žinotina, jog ji priklauso sunkiai užsiliepsnojančių degių medžiagų grupei. Dėl ekovatos sudėtyje esančių antipireninių priedų ( boro junginių) ekovata sunkiai užsiliepsnoja ir apsaugo nuo užsiliepsnojimo ja padengtas medines konstrukcijų detales. Taigi, namo šiltinimas ekovata taip pat užtikrina ir didesnį pastato saugumą.

Geras ekovatos savybes lemia būtent tai, jog ji yra gaminam iš celiuliozės pluošto – taip ji įgauna medienai būdingas teigiamas savybes. Kitas faktorius – ekovatos struktūroje esantis nejudrus oras, kuris dažnai sudaro iki 85 % viso medžiagos tūrio. Smulkiapluoštė ekovatos struktūra lemia ir mažą oro pralaidumą. O pagrindinė ir svarbiausia šio termoizoliacinės medžiagos savybė yra mažas pralaidumas šilumai. Taip pat žinotina, jog ši medžiaga puikiai izoliuoja garsą, todėl sumažina nepageidaujamus pašalinius iš aplinkos sklindančius garsus.

Daugelyje pasaulio šalių paplitusi šiltinimo medžiaga, tampa vis populiaresnė ir Lietuvoje- ją mėgsta tiek rangovai, tiek užsakovai. Būtent todėl sienų ar fasadų šiltinimas šia medžiaga yra rekomenduojamas ir specialistų.

 Daugiau: www.geravata.lt

Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio