Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Sveikas miegas ir ekologija

2010.02.02  

Kuo toliau tuo labiau žmonės siekia įnešti kuo daugiau natūralumo į savo gyvenimą – vis dažniau pasirenkami natūralūs produktai, o ne dirbtiniai – į visų gyvenimus po truputį skverbiasi arba grįžta ekologija. Toks augantis natūralumo poreikis tikrai yra sveikintinas, nes natūralūs produktai turi itin teigiamą poveikį mūsų sveikatai.

Pagrindinis faktorius nuo kurio priklauso mūsų savijauta yra miegas, todėl labai svarbu užtikrinti jo kokybę. Todėl kai perkami miegamojo baldai, didžiausią dėmesį reikėtų skirti ne lovos dizainui, o čiužinio sudėčiai, kad jis geriausiai atitiktų Jūsų poreikius. Žinoma geriausi čiužiniai yra tie, kurie gaminami iš ekologiškų medžiagų, ir nors jie gali kainuoti kelis kartus brangiau, tačiau nepamirškime – juk investuojame į savo sveikatą ir gerą savijautą.

Ekologiški čiužiniai yra sutinkami skirtingų rūšių – grikių lukštų, kokoso, palmės ar kaktuso pluoštų, jūros dumblių ar lateksiniai.

Grikių lukštų čiužiniai pasižymi geromis antibakterinėmis savybėmis, yra tvirti ir pralaidūs orui. Žinotina, jog naudojant tokius čiužinius juos nuolat reikia supurtyti ar išlyginti.

Kokoso, palmės ir kaktuso pluoštai  paprastai būna impregnuoti natūraliu lateksu arba aliejumi. Lygiai taip pat kaip ir grikių lukštų čiužiniai, šios medžiagos puikiai praleidžia orą ir yra netoksiškos, neturi elektros įkrovos. Šios medžiagos naudojamos viršutiniuose čiužinių sluoksniuose ant skirtingų branduolių, o kokosas ir kaip techninė medžiaga ant spyruoklių, kas dar labiau pagerina čiužinio „kvėpavimą“, todėl pasiekiama aukštesnė miego kokybė ir didesnis komfortas miegančiajam.

Kūdikių ir vaikų lovytėse dažniausiai naudojama medžiaga yra natūralus kokoso pluoštas be jokių impregnantų.

Jūros dumbliai yra jodo šaltinis ir suteikia jūros gaivumą Jūsų miegamajame.

Iš visų ekologiškų čiužinių labiausiai paplitę yra lateksiniai. Galite neabejoti, jog tai yra itin kokybiškas bei patvarus produktas su ilgamete garantija. Jie gaminami įvairių tankių iki septynių anatominių zonų, todėl yra ergonominiai ir parenkami įvairiausiems svoriams ir kūno formoms. Šiuo metu jau yra „vyriški“ ir „moteriški“ latekso blokai, kurie gaminami atsižvelgiant į vyrų ir moterų figūrų įpatumus.

Gero Jums poilsio ant sveikų čiužinių.

Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio