Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Ką pasirinkti – žaliuzes ar „roletus“?

2010.02.15  

Jei renkamės tarp kelių langų puošybos elementų – užuolaidų, žaliuzių bei „roletų“, vertėtų atkreipti dėmesį ir į patalpą, kurią rengiamės šiais elementais dekoruoti. Nors „roletai“ ir yra itin funkcionalūs, tačiau, deja, tinka ne visoms patalpoms. Tarkim, jeigu galvojame apie virtuvės ar vonios langų puošybą „roletų“ rinktis nevertėtų, kadangi šiose patalpose yra daug drėgmės, kurią sugėrę „roletai“ gali pradėti pelyti.

Būtent todėl vonios ir virtuvės langams uždengti yra rekomenduojamos žaliuzės. Nors žaliuzės daugiausiai naudojamos įmonių interjere (kadangi suteikia patalpoms daugiau oficialumo), tačiau lygiai taip pat puikiai jos gali derėti ir namų aplinkoje.

Renkantis žaliuzes reikia atsižvelgti ir į patalpos erdvę bei langų dydį. Jeigu langai yra maži, čia labiau tiks žaliuzės su siauromis juostelėmis, ir atvirkščiai – jei langai dideli, juostelės turėtų būti platesnės. Išlaikant tokią proporciją, žaliuzės atrodys tikrai skoningai.

Jeigu norite išskirtinio interjero, vertėtų pabandyti medines žaliuzes. Medis, kaip žinia, suteikia namams didesnį jaukumo ir šilumos pojūtį. Jeigu namų interjere yra ir daugiau medinių detalių, šios žaliuzės puikiai derės bendrame patalpų vaizde, o jei medinių detalių namuose nėra – žaliuzės gali tapti ir namų interjero akcentu. Medinės lygiai taip pat puikiai apsaugo nuo saulės spindulių, kaip ir paprastos žaliuzės.

Žaliuzių galime rasti įvairiausių medžiagų- tiek tekstilinių, tiek plastmasinių, tiek jau aprašytų medinių. Spalvų pasirinkimas taip pat yra itin didelis. Todėl belieka išsirinkti širdžiai mielas spalvas bei medžiagas ir papuošti žaliuzėmis savo langus.

Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio