Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Medinės žaliuzės namų interjere

2010.02.25  

Žaliuzės, kaip žinia nėra šių laikų išradimas. Jau senovėje jomis naudojosi dauguma Rytų valstybių, o vėliau, susiklosčius istorinėms aplinkybėms bei dėl nuolatinio arabų kontakto su ispanais, žaliuzės taip pat paplito ir Europoje. Vėlesniais amžiais jas galime sutikti Anglijos bei Prancūzijos namų interjere.

Pirmosios atsiradusios žaliuzės buvo medinės, kadangi tuo laiku tai buvo itin pigi medžiaga. Būtent todėl žaliuzės paprastų žmonių namuose greitai pakeitė užuolaidas (turėti užuolaidas namuose buvo tikra prabanga). Bėgant laikui, tobulėjant technologijoms, medines žaliuzės pakeitė metalinės. XX a galime sutikti naujas žaliuzių rūšis - buvo atrasta daugiau sintetinių medžiagų, kurios buvo pradėtos naudoti gamyboje.

Vis dėl to šiandien galime pastebėti tendenciją, jog medinės žaliuzės vėl pradeda dominuoti namų interjere. To priežastis elementari – medis yra šilta ir akiai miela medžiaga, bet kokios medinės detalės vidaus interjere, suteikia namams jaukumo. Be to – tai natūrali medžiaga, kas itin aktualu šiandieniniame pasaulyje, kuriame daugelis jau pavargo nuo dirbtinumo ir vėl grįžta prie paprastumo.

Medinių žaliuzių pagalba yra itin patogiai reguliuojamas šviesos kiekis patalpoje. Būtent dėl to daugelis žmonių pasirenka šį langų puošybos elementą – norint reguliuoti šviesos kiekį, nebūtina pakelti žaliuzių į viršų. Kitas privalumas - kaip ir senovėje, taip ir šiandien medinės žaliuzės yra tikrai pigesnės nei kiti langų dekoravimo elementai ir, kaip jau minėta, yra ekologiškos.

Taigi, medinės žaliuzės rekomenduojamos paprastai tiems, kurie siekia į namų interjerą įnešti ne tik modernumo, tačiau taip pat ir jaukumo bei šilumos. Medinės detalės namų interjere yra labai lengvai pritaikomas, kadangi tinka bet kokio stiliaus namams. 

Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio