Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Tos pačios šiltinimo technologijos taikymas šiltinant skirtingas pastato dalis

2010.02.27  

Visame pasaulyje gausu įvairių šiltinimo technologijų ir neretai sunku yra išsirinkti tinkamiausią. Kiekviena iš jų turi savo trūkumų ir privalumų. Tačiau technologijoms žengiant vis tolyn atsiranda naujos kartos šiltinimo medžiagos, leidžiančios išvengti daugybės šių trūkumų.

Pastatų šiltinimas ekovata Lietuvoje atsirado palyginus neseniai, tačiau jau spėjo pelnyti tiek vartotojų, tiek specialistų pagarbą. Ekovata, kaip jau sako pats medžiagos pavadinimas, yra ekologiška ir universali medžiaga, kurią galima pritaikyti ne tik sienų, fasadų, tačiau taip pat ir grindų ar perdangų šiltinimui.

Aktualiausias šiandien yra fasadų šiltinimas. Šiltinimo medžiagos, pasirenkamos šiltinti fasadus privalo būti pralaidžios drėgmei, tik taip bus užtikrintas jų ilgaamžiškumas. Be šių privalumų ekovata pasižymi ir tuo, jog izoliuoja triukšmą. Taip pat gerai izoliuoja šilumą – tokiu būdu žiemą yra mažinamos šildymo, o vasarą – patalpų vėsinimo išlaidos. 

Gyvenantiems nuosavuose namuose taip pat aktualus yra ir grindų šiltinimas. Neretai tokiuose namuose yra susiduriama su graužikų problema, kadangi jei mėgsta veistis būtent po grindimis. Ekovata šią problemą leidžia lengvai išspręsti – ši termoizoliacinė medžiaga gaminant yra apdirbama boro junginiais. Graužikai negali pakęsti šių medžiagų, todėl po grindimis jie veistis nepradeda.

Be grindų ir sienų šiltinimo, taip pat yra atliekamas ir stogo šiltinimas, kuris reikalauja išskirtinio dėmesio, kadangi nekokybiškai jį apšiltinus, atsiras įvairių defektų, kurie gali pažeisti ir patį stogą.  Taip yra todėl, jog stoge pradėjus kauptis drėgmei sumažėja stogo patvarumas. Stogo šiltinimas nėra būtinas, jeigu patalpos pastogėje yra retai naudojamos. Šis šiltinimas paprastai tik tuomet, jeigu norima palėpėje įrengti gyvenamus kambarius. 

 

Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio