Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Kokybiškas miegas

2010.03.03  

Senovėje buvo suprantama, jog kuo minkštesnė bus lova, tuo geriau išsimiegosime. Vėliau, pereita prie minties, jog norint išlaikyti teisingą stuburo poziciją, lova turi būti itin kieta. Deja, nei viena, nei kita mintis nėra visiškai teisinga. Naujausi tyrimai teigia,  jog čiužiniai privalo būti parenkami kiekvienam žmogui atskirai, atsižvelgiant į jo fiziologinius duomenis, įpročius ir turimus sveikatos sutrikimus.

Iš tiesų, retai patys susimąstome, kokią svarbią vietą mūsų gyvenime užima miegas. Dažnai atrodo svarbu tiesiog pamiegoti, ir neretai pamirštama, jog tai priklauso nuo to ant kokio čiužinio mes miegame. Miego įtaka mūsų savijautai yra milžiniška – nuo to kaip išsimiegama priklauso ne tik mūsų nuotaika bei darbingumas, tačiau ir svarbiausia - mūsų sveikata.

Pradėjus kreipti dėmesį į miego kokybę, atsirado naujas požiūris ir į miegamojo baldų bei čiužinių gamybą. Baldai gaminami iš kuo natūralesnių medžiagų. Jau seniai įrodyta, kad kiekviena medžiaga skleidžia į aplinką virpesius, galinčius stipriai paveikti žmogaus organizmą. Dirbtinės medžiagos gali žmogų erzinti ir neleisti nusiraminti, o natūralios medžiagos kūną subalansuoja.

Taip pat ir čiužiniai buvo pradėti gaminti iš cheminių medžiagų, kurios atsirado naujų technologijų dėka, tačiau jų techniniai privalumai yra tikrąja to žodžio prasme „paviršutiniai“, nes žmogus geriausiai jaučiasi natūralių medžiagų apsuptyje.

Dabar čiužiniai gaminami iš daugelio natūralių medžiagų kurios techninėmis savybėmis nenusileidžia cheminiams produktams, nes yra elastingi ir patvarūs. Tokie čiužiniai natūraliai palaiko kūno temperatūrą (žiemos metu miegoti ant tokio čiužinio nėra šalta, o vasaros metu - ne karšta) bei miego metu ergonomiškai prisiderina prie kūno formų ir gerai jį atpalaiduoja.

Renkantis čiužinį reikėtų kuo daugiau jį išbandyti dar prieš perkant ir pasikonsultuoti su specialistais. Tik taip įsitikinsime, jog čiužinys yra tikrai patogus ir atitinkantis Jūsų poreikius. Svarbiausia atkreipti dėmesį į čiužinio sudedamąsias medžiagas – kuo jos yra natūralesnės, tuo miego kokybė bus geresnė.

Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio