Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Norintiems gyventi šilčiau ir mokėti mažiau

2010.03.11  

Modernėjant visuomenei, kartu didėja ir žmonių poreikiai. Visi norime gyventi kuo patogiau ir kuo pigiau už tokį gyvenimą mokėti. Daugiausiai šiandien mums kainuoja šildymo išlaidos ir ieškome įvairiausių būdų kaip jas sumažinti. Pastatai dėl nekokybiškos sienų konstrukcijos bei nepakankamos izoliacijos sukelia tikrai daug problemų. Todėl norint gerinti savo gyvenamąsias sąlygas, vertėtų pagalvoti apie pastatų šiltinimą.

Šiltinimo medžiagų pasirinkimas Lietuvoje šiandien yra išties labai platus. Todėl kartais sunku nuspręsti kuri šiltinimo technologija yra geriausia , todėl neretai klientas pirmiausiai orientuojasi į šiltinimo kainą. Deja, ne visuomet pigesnės medžiagos yra efektyvesnės, ir kaip lietuviška patarlė sako : „godus moka du kartus“.

Vertėtų atkreipti dėmesį į tai, jog šiltinant pastatus įprastinėmis šiltinimo medžiagomis - akmens ir stiklo vata, yra būtina dėti drėgmę izoliuojančias plėveles. Jeigu to nepadarome, tuomet žiemos metu šiluma kartu su garais skverbiasi i vidaus, o susidūrusi su lauko šaltais paviršiais kondensuojasi ir taip termoizoliacinė medžiaga tampa ledo gabalu.

Tuo tarpu jei apšiltinimas yra atliekamas ekovata, šių izoliuojančių plėvelių dėti nereikia, kadangi ši termoizoliacinė medžiaga, skirtingai nuo mineralinių akmens bei stiklo vatų nekaupia drėgmės. Taip nutinka dėl to, jog ekovata turi organinį medžio-celiuliozės plaušą (tai ekologiška šiltinimo medžiaga gaminama iš celiuliozės).

Kada turėtų būti atliekamas namo šiltinimas? Pasibaigus žiemai, sumažėja ir šildymo išlaidos, tačiau vertėtų iš anksto galvoti apie kitus metus, kuomet šildymo išlaidos gali netgi padidėti. Todėl žiemos sezonui turėtume pradėti ruoštis jau vasaros metu. Kuomet namuose bus atliktas sienų šiltinimas, kartu sumažės ne tik patalpų šildymo išlaidos žiemos metu, tačiau taip pat ir energijos sąnaudos patalpų vėsinimui vasarą.

Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio