Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Už viską svarbiau – ramus kūdikio miegas

2010.04.07  

Prieš naujagimiui išvystant pasaulį, tėveliai suskumba pirkti drabužėlius, vežimėlį, lovytę, čiužinius ir t.t.  Komfortas kūdikiui itin svarbus – kuo geriau jis jaučiasi, tuo ramesnis jis bus. Pirmaisiais jo gyvenimo metais svarbiausias kūdikiui yra geras miegas.

Mažyliams paprastai yra parenkami čiužiniai be spyruoklių. Apskritai, čiužiniai, skirti kūdikiams turi atitikti kelis kriterijus: jie turėtų nešusti (čiužiniai privalo būti su oro tarpais, kad gerai praleistų orą), taip pat svarbu, jog neturėtų jokio pašalinio kvapo, būtų lengvai išvalomi ir svarbiausia – nesukeltų kūdikiui alergijos.

Kūdikiams dažniausiai yra rekomenduojami kokosiniai čiužiniai. Jie yra kieti ir impregnuoti lateksu. Mažyliams nėra sveika miegoti ant per daug kietų čiužinių, taip pat negerai ir čiužiniai, kurie yra per minkšti. Kokosiniai čiužiniai gerai praleidžia orą, jie gerai sugeria drėgmę ir ją išgarina, todėl kūdikis nepradės šusti. Šių čiužinių plaušas yra taip apdirbtas, kad jame nesiveistų grybeliai. Šie čiužiniai ne tik ekologiški, tačiau taip pat ir netoksiški, todėl nesukelia jokių alerginių reakcijų.

Nors kokoso pluoštas nėra toks tvirtas kaip lateksas ar putų poliuretanas, tačiau tai nėra problema, jeigu čiužinį perkate kūdikiui. Tokie čiužiniai paprastai nerekomenduojami tik žmonėms, kurie turi viršsvorio.

Taigi, jeigu norime, kad mūsų mažylio miegas būtų saldus, turime tuo kaip tik galėdami rūpintis. Nuo miego priklauso ne tik vaiko nuotaika, tačiau taip pat ir sveikata, todėl privalome tuo pasirūpinti.

Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio