Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Vertikalios žaliuzės

2010.04.08  

Pradėjus ieškoti įvairių langų puošybos elementų, mažiausia problema yra išsirinkti spalvą ir medžiagą. Tačiau pasirinkti konkretų elementą yra tikrai nelengva, juo labiau, jog jų pasiūla yra tokia didelė. Pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į tai, kokia patalpos, kurios langus dekoruosite, paskirtis. Juk miegamajame ir darbo vietoje tikrai netiks tie patys langų dekoro elementai. Be abejo madingiausi langų dekoro elementai šiandien yra „roletai“ (ritininės žaliuzės). Tačiau deja, jie nėra tokie funkcionalūs kaip tarkim, žaliuzės.  Mažiausiai dėmesio skiriama vertikalioms žaliuzėms.

Vertikalios žaliuzės išsiskiria savo funkcionalumu ir praktiškumu, tačiau vyraujantys stereotipai rodos neįsileidžia jų į namų interjerą. Vertikalias žaliuzes dažnas įsivaizduoja kaip kabančias baltas plastikines juostas. Tačiau kaip ir visiems langų puošybos elementams, taip ir šioms žaliuzėms gali būti parenkamos individualios spalvos bei medžiagos.

Vertikalios žaliuzės gali būti kelių rūšių – plastikinės, medinės ir tekstilinės.

Plastikinės vertikalios žaliuzės paprastai naudojamos tokiose vietose, kuriose nuolatos privalo vyrauti švara (ligoninėse ir kitose panašiose įstaigose). Į plastikines žaliuzes neįsigeria jokie nešvarumai, todėl jos yra labai lengvai prižiūrimos. Tuo tarpu vertikalios tekstilinės žaliuzės itin paplitusios biuruose, jos atrodo tvarkingai bei skoningai. Tokios žaliuzės taip pat puikiai tinka modernaus interjero namuose. Jeigu norime, galime pasirinkti tekstilines žaliuzes su pageidaujamais piešiniais – taip sukursime savo unikalų dekoro elementą. Šių žaliuzių priežiūra taip pat nėra sudėtinga.

Tačiau turbūt vienas naujesnių atradimų yra vertikalios medinės žaliuzės – tokią interjero detalę išties dar sunku atrasti kieno nors namuose. Kaip žinome, medis palaiko namų natūralumą ir kuria jaukumą. Taip vienu šūviu nušaunami du zuikiai – tai kartu ir funkcionalu ir itin stilinga.

Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio