Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Biuro interjeras glaudžiai susijęs su darbuotojų gerove

2010.06.23  

Galime nesunkiai pastebėti tendenciją, jog šiandieniniame pasaulyje estetiniam patalpų apipavidalinimui yra skiriama labai daug dėmesio. Interjero svarba suprantama labai aiškiai – įmonės interjeras, visų pirma, kuria pačios įmonės įvaizdį.

Kitas faktorius, lemiantis vis augančią interjero reikšmę – tai gera darbuotojų savijauta. Čia darbuotojai privalo jaustis patogiai – ne kartą buvo prieita išvados, jog kuo geriau jaučiasi darbuotojas, tuo efektyviau jis atlieka savo darbą. Kokie yra pagrindiniai faktoriai užtikrinantys gerą darbuotojų savijautą darbo metu? Pirmiausiai čia turėtume paminėti spalvų įtaką žmogaus psichologinei būklei – biuro aplinkoje vyraujančios spalvos gali lemti (ir lemia) didžiosios kolektyvo dalies psichologinę savijautą.

Nors nėra vieningos nuomonės, kokia konkreti spalva yra tinkama darbo aplinkai, tačiau galime išskirti netinkamą variantą – spalvos neturi būti per daug ryškios ir rėkiančios. Labai ryškios spalvos ilgainiui pradeda varginti, galiausiai pradeda trukdyti susikaupti, darbuotojai ima blaškytis ir negali koncentruotai dirbti. Biuro aplinkai visuomet geriau tinka „ramios“ ir šviesios spalvos – švelniai geltona, rusva, žalia. Žinoma, gerą darbo atmosferą galima sukurti ne vien parenkant biuro sienų spalvą. Tam yra ir kitų galimybių.

Kitas svarbus faktorius yra biuro baldai. Jie privalo būti patogūs ir geriausiai universalūs – jog kiekvienas darbuotojas galėtų prie jų prisitaikyti individualiai, todėl geriausiai tinka reguliuojamo aukščio biuro baldai. Nereikėtų visų patalpų apstatyti baldais – čia turi būti pakankamai erdvės praėjimams, biuras jokiu būdu neturi tapti panašus į daiktų sandėlį.

Niekuomet nepamirškite, jog kurdami biuro interjerą, galite ne tik užtikrinti savo darbuotojų gerovę, tačiau taip pat ir sukurti nepriekaištingą įmonės įvaizdį. Jūsų įmonės išvaizda – tai tarsi Jūsų vizitinė kortelė, iš kurios sprendžiama apie visą įmonę.

Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio