Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Žaliuzės - populiariausias langų dekoro elementas prieš 500 metų ir šiandien

2010.06.29  

Turbūt visi galvojame, jog žaliuzės kaip interjero sprendimas ir langų puošybos elementas yra vienas iš naujausiai sukurtų. Galbūt dėl to galėtume pastebėti vyraujantį stereotipą, jog žaliuzės tinka tik moderniam interjerui arba ofisams. Tačiau yra truputį kitaip. Tam, kad tai įrodytumėm, turime trumpai apžvelgti žaliuzių atsiradimo istoriją.

Įrenginys, primenantis žaliuzes, iš tiesų atsirado labai seniai Rytų šalyse. Kaip žinome, Rytai buvo glaudžiai susiję su Europa prekybiniais ryšiais, dėl to iš vienos kultūros į kitą patekdavo naujų idėjų bei išradimų. Apie XIV a. žaliuzės paplito Ispanijoje, dar po poros šimtmečių savo langus žaliuzėmis ėmė puošti anglai ir prancūzai.

Žaliuzės nebuvo turtingųjų žmonių namų interjero akcentas. Jas paprastai įsigydavo tie, kurie negalėjo sau leisti užuolaidų (užuolaidų audiniai buvo labai brangūs). Taigi, kaip alternatyvą žmonės pasirinkdavo žaliuzes, kurias puošdavo įvairiausiais raštais.

Tokias žaliuzes, kokias esame įpratę matyti šiandien, XVIII a. pabaigoje pradėjo gaminti Amerikoje J. Vebster. Tačiau šių langų puošybos elementų gamybą užpatentavo J. Hempton, būtent su juo ir siejamas žaliuzių atsiradimas.

Taigi, žaliuzės namų puošybai naudojamos jau labai seniai. Žmonės puošdami namus žaliuzėmis, dekoruodavo jas įvairiausiais raižiniais ar audinių atraižomis, taip pritaikydami jas savo namų interjerui. Žaliuzės – funkcionaliausias langų puošybos elementas, kartu atliekantis ir estetinę funkciją, todėl nevertėtų manyti, jog jos tinka tik moderniam interjerui. Juk šiandien galime rasti daugybę įvairių žaliuzių rūšių, skirtingų spalvų bei medžiagų, belieka tik jas pritaikyti savo namams ir turėsime ne tik funkcionalų, tačiau ir puikiai atrodantį interjero elementą.

Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio