Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Kaip aš rinkausi naują spintą

2010.11.25  

Spinta – tai universaliausias mūsų namų baldas. Spinta talpina mūsų drabužius, dokumentus, batus. Šis baldas sutalpina didelę dalį mūsų gyvenimo. Tiesa, spintą sunku išsirinkti. Susiduriama su vietos stoka, dažnai būna gaila išmesti senus baldus. Tiesa, atsinaujinti reikia. Nusprendžiau tai padaryti.

Senosios spintos dažnai yra nepritaikytos dabartiniams žmonių poreikiams. Man reikėjo universalios, daug daiktų talpinančios spintos. Senoji, turinti tik kelis kvadrato formos skyrius nebeatitiko mano dabartinių poreikių. Mano naujoji spinta turės talpinti daug skirtingos paskirties daiktų.

Apgalvojęs, kokius daiktus teks naujame balde apgyvendinti susidariau mažą sąrašiuką. Tai dokumentai, seni žurnalai, kelios poros batų, kostiumas, paltas. Anksčiau visi šie daiktai buvo netvarkingai išsimėtę po visus namus ar tiesiog ant darbo stalo. Tekdavo įdėti nemažai pastangų, kad rūbai tvarkingai sugultų į tam nepritaikytus skyrius mano senojoje spintoje. Man reikėjo universalios ir pakankamai didelės spintos su kabykla drabužiams.

Rinkdamasis naująją spintą nusprendžiau, kad jos vieta bus prieškambaryje. Ten buvo daug neišnaudotos erdvės. Ėmiau matavimo priemones, atlikau kelis skaičiavimus ir keliavau į baldų parduotuvę, kur konsultantas pateikė ne vieną variantą, vardijo pliusus ir minusus ir, žinoma, bandė įtikinti, kad brangiausias įmanomas variantas man yra tinkamiausias.

Pasirinkau optimalų variantą: spintą su slankiojančiomis durimis. Būtent slankiojančios durys padeda sutaupyti daug vietos spintos viduje ir netgi išorėje, bei sumažina nelaimingų atsitikimų riziką. Su durimis, kurios slankioja į šonus nesugebėsi prisispausti pirštų ar įstatyti mėlynės neatsargiai vaikščiojantiems namų gyventojams.

Didžioji dalis spintos bus skirta kabinti rūbams, nusprendėme palikti atskirą skyrių batams, pakankamai vietos įvairiems popieriams ir smulkiems daiktams atsiras dideliuose stalčiuose. Įvertinęs spintos matmenis supratau, kad esant reikalui ten galima paslėpti ir vidutinio ūgio (175 cm) žmogų. Tiesa, konsultantui tokia idėja neatrodė gera: nuo žmogaus svorio gali sulūšti ar išsikraipyti spintos pertvaros.

Taigi, dabar teliko laukti, kol naujoji spinta bus pagaminta. Iki tol turiu laiko senųjų atsikratymui. Gal kam reikalinga 20 metų senumo spinta? Atiduosiu už ačiū ir net padėsiu sumontuoti.

Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio