Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Pirkti naujus ar restauruoti senuosius baldus?

2011.04.28  

Kada keisti baldus? Baldų keitimas gali kainuoti net 40% ar 60% brangiau nei jų perdažymas ar perlakavimas. Taigi, tiesiog norint tik atgaivinti savo kambarius, virtuvę ar biurą pirkti naujų baldų neapsimoka. Protingiausia juos keisti tik tuo atveju, jei keičiasi kambarių išplanavimas, pavyzdžiui, griaunate sienas ar darote kitus esminius pakeitimus. Taip pat verta pirkti naujus baldus, kai senieji neatitinka jūsų poreikių. Tai dažniausiai nutinka, kai įsigyjate naują į baldus įmontuojamą buitinę techniką ar jūsų senieji baldai yra nepataisomai apgadinti.
spintos

Kada verčiau juos perdažyti ar perlakuoti? Geriausiai tai daryti, kai baldams reikalingas tik kosmetinis remontas. Spintos, stalai ar kiti baldai gali apsibraižyti, laikui bėgant jų paviršiai apsitrina. Lakuotai ar dažytai dangai daug žalos gali padaryti vanduo. Dažniausiai virtuvėje šalia kriauklės matome vandens paliktus taškelius, kuriuos paslėpti pavyks tik perlakavus visą paviršių. Jei drėgmės kiekis yra labai didelis, mediena gali pradėti pūti. Ne visi senųjų baldų trūkumai būna matomi plika akimi. Dalis jų išlys tik įpusėjus perdažymo ar perlakavimo darbus.

Kiek galite skirti laiko? Jei pats neišmanote lakavimo ar dažymo subtilumų, jums gali tekti kviesti darbininkus. Daug žmonių to nemėgsta ir verčiau pakeičia visus baldus. Nupirkti ir pastatyti naujus baldus yra paprasčiau. Taip pat reikia įvertinti, kad spintos, stalo ar kitų baldų lakavimas ar perdažymas gali užtrukti net kelias dienas ar visą savaitę. Reikia medieną paruošti, tik po kurio laiko galima ją lakuoti ar dažyti. Tuo metu negalėsite savo baldais naudotis. Tuo tarpu naujų nupirkimas ir sumontavimas tetruks vieną ar kelias dienas. Tiesa, galite įrenginėdami naujus baldus galite pastebėti, kad ir patalpoms reikia bent kosmetinio remonto.

Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio