Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Daugiausiai simpatijų – viengungiškam butui

2007.11.12  
Kaune įsikūrusio dizaino centro „Artis“ lankytojai kelis mėnesius galėjo balsuoti už labiausiai patikusį 2006 m. sukurtą interjerą. Parodoje iš viso buvo eksponuojamos 45 interjerų nuotraukos. Trečius metus rengiamo „Metų interjero“ konkurso nugalėtoja tapo architektė iš Vilniaus Rasa Jonikaitė.

„Šiek tiek nustebau, kad žmonės įvertino būtent šį darbą. Buvau konkursui pateikusi ir kitų, spalvingesnių, daugiau detalių turinčių interjerų pavyzdžių“, – pasakojo konkurso nugalėtoja. Tai pirmas jos kūrybos įvertinimas. Architektė prisipažino, kad anksčiau tokiuose konkursuose ji nedalyvavo.

Eksponuojamus darbus vertinusiems dizaino centro lankytojams labiausia patiko, kaip įrengtas 53 kv. metrų ploto butas Vilniuje. Jį architektė sukūrė savo broliui – jaunam vyrui, dar neturinčiam šeimos ir pradedančiam savarankiškai gyventi.

Pasak autorės, viskas turėjo būti įrengta racionaliai, nebrangiai, vyriškai. Tai yra be pagalvėlių ir kitokių malonių detalių.

Nors buto dizainas griežtas, architektė naudojo šiltas medžiagas. Interjere vyrauja natūralus ąžuolas, ant miegamojo sienos, lovos galvūgalyje, buvo pakabintas vilnonis kilimas.

Viena labiausiai į akis krintančių buto detalių – iš kvadratinio rąsto kaladžių sudėtas svetainės stalas, akimirksniu galintis pavirsti papildoma vieta atsisėsti ar pakyla suvenyrui.

„Vienas mano pažįstamas stalius-restauratorius turėjo kelių šimtų metų senumo ąžuolinį rastą ir nežinojo, ką su juo daryti. Bečiupinėjant gimė mintis supjaustyti jį ir panaudoti interjere kaip kėdutes. Kadangi jų išėjo labai daug, susidėliojo visas stalas. Kai susirenka daugiau vakarotojų, stalas virsta kėdutėmis“, – pasakojo interjero autorė.

Dar viena įspūdingesnių šio būsto detalių – ant sienos kabantis masyvus kvadratinis paveikslas, kurio viduryje – apskritas pramoninio pjūklo diskas. R.Jonikaitės žiniomis, šio skulptūriško kūrinio autorius pjūklą įsigijo iš tikros gamyklos. Geležinis įrankis įlydytas į šviesų foną, pagamintą iš vaško.

„Tai pirmas šio būsto pirkinys, jis atsirado dar prieš pradedant kurti interjerą. Paveikslas labai atitiko brolio charakterį“, – pasakojo R.Jonikaitė. Architektės teigimu, paveikslą vos panešė keturi vyrai, jį reikėjo specialiai pritvirtinti.

Beje, nors ir taupė pinigus, R.Jonikaitė negalėjo atsispirti savo silpnybei – garsių šviestuvų gamintojų produkcijai. Apšvietimas nepigiai kainavo ne tik svetainėje bei miegamajame, bet ir vonios kambaryje.

Vereta Rupeikaitė, "Kauno diena"
2007-11-12
Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (2)

zizaineris =), 2007.11.28 (07:19)

saltojo karo metais buvo suorganizuotos lenktynes, o lentyniavo dvieju supervalstybiu prezitentai, kaip visiems aisku rusu ir amerikieciu..lenktyniu eiga ir baigtis aiski - amerikietis pirmas! O kaipgi apie yvyky parase rusu ziniasklaida?! Amerikiciu lyderis uzeme gedinga antraja nuo galo pozicija, o musiskis gavo grabingaja antraja vieta =))) kad ir kaip ten bebutu, cia mazytis akmenukas y NamuPlanai vesinty soda =) Sorry uz kritika, bet tikrai keista skaityt apie interjerus ju nematant =)

zizainerris =), 2007.11.28 (07:19)

miela miela, o jei kalbedami apie 'miniskus' dalykus dar ir vizualiai tai pateiktume tai isvis gerai butu - kazkaip nelogiska skaityt straipsny ir nematyt jokios grafikos - cia kaip tam anekdote:

Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio