Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Knygų spintos - atgyvena ar interjero puošmena?

2007.05.16  
Turbūt nėra žmonių, kurie namie neturėtų nė vienos knygos. Nesvarbu, kelias ar keliasdešimt knygų turite, reikia jas kur nors laikyti. Knygų spintų ir lentynų pasirinkimas - didžiulis, tačiau ne visiems būstams jos vienodai gerai tinka.

Pasak baldais prekiaujančių prekybos salonų pardavėjų, maždaug vienodai populiarios antikvarinės ar jas imituojančios masyvios natūralaus medžio knygų spintos. Jos gali būti lengvos, labiau dekoratyvios nei funkcionalios, arba tvirtos spintos, stelažai bei lentynos knygoms laikyti.

Klasikinės spintos - nepigios
Knygas saugoti atskirame kabinete - namų bibliotekoje - buvo išsilavinimo, labai geros socialinės padėties, prestižo reikalas. Dabar taupydami vietą gyventojai retai knygoms skiria visą kambarį. Vis dėlto yra gerbiančiųjų knygas, tad joms sudėti neretai ieškoma funkcionalių baldų. Kartais pageidaujama klasikinio ar retro stiliaus, antikvarinių ar sendintų, prabangiai atrodančių nepigių spintų. Baldų centruose ir pagal užsakymą gaminamos tokios spintos kainuoja nuo maždaug vieno iki kelių tūkstančių litų. Tradicinės knygų spintos gali būti bet kokio dydžio ir pločio, atviromis arba už stiklo durelių paslėptomis, reguliuojamo aukščio lentynomis. Galima rinktis visą sieną nuo grindų iki lubų užimančią spintą arba porą mažesnių: pavyzdžiui, jas galima statyti abipus lango, sofos. Nedaug vietos užima kampinė spinta. Jeigu nenorite spintomis užstatyti pusės kambario, baldų pardavėjai pataria rinktis vieną spintą bei keletą lentynų arba atvirą stelažą. Klasikinės knygų spintos gaminamos iš ąžuolo, buko, uosio, raudonmedžio bei kitų rūšių medienos. Jos yra griežtokų, proporcingų formų, gamtai artimų spalvų, todėl gražiai įsilieja į kambario, dažniausiai - svetainės, interjerą. Tokia spinta ne tik išsprendžia knygų laikymo problemas, bet ir padeda namie sukurti komfortišką, ramią, solidžią bei aristokratišką aplinką. Žinoma, už įspūdingai atrodančią knygų spintą tenka pakloti ne mažiau įspūdingą sumą. Tačiau, anot tikrų bibliofilų, šiam baldui neverta gailėti pinigų - iš natūralių medžiagų gerai pagamintą knygų spintą galės naudoti net ir jūsų anūkai.

Jaunimas renkasi spalvotus
Tradicinės masyvios spintos tinka tik prabangiame retro stiliaus interjere. Prie šiuolaikinio interjero labiau tinka lengvesnės konstrukcijos, stelažai, o ypač lentynos. Jos ne tiek funkcionalios - storiausių antikvarinių tomų tokių namų šeimininkai beveik neeksponuoja, kiek dekoratyvios. Modernaus dizaino baldai, skirti knygoms saugoti, nuo klasikinių skiriasi ne tik savo dydžiu (didžiulių spintų neretai atsisakoma), bet ir medžiagomis, iš kurių jie gaminami. Natūralus medis naudojamas kur kas rečiau, jį pakeitė stiklo, aliuminio, plastmasinės konstrukcijos. Natūralias medžio, gamtos spalvas išstūmė šviesios, ryškios. Pirmųjų spalvotų baldų, skirtų knygoms laikyti, gamintojai labai rizikavo, buvo smarkiai kritikuojami interjero dizainerių, architektų, tačiau linksmų spalvų baldai itin mėgstami jaunosios kartos knygų mėgėjų. Sniego baltumo sienų fone puikiai atrodo juodi stelažai. Šviesių, šaltų atspalvių interjerą labai pagyvina ryškių spalvų - geltonos, žalios, raudonos, oranžinės - lentynos, o tamsų interjerą, priešingai, - baltos lentynos. Spalvotos lentynos, stelažai, spintos itin patinka vaikams. Neįmantraus dizaino išliekamosios vertės neturintys šiuolaikiniai knygų baldai nėra labai brangūs.

Kiekviename kambaryje - skirtingi
Jeigu dažnai skaitote, nenorite mėgstamo rašytojo knygos kaskart grūsti giliai į spintą, bet nenorite ir užgriozdinti kambario. Tada įsigykite spintelę, etažerę su ratukai, - taip galėsite tiesiog dažnai perstumti baldus. Baldų su ratukais būna įvairių formų: nuo tradicinių stačiakampių iki apvalių arba trikampių, aplink savo ašį besisukančių knygdėčių. Jeigu baldų parduotuvėse nerandate to, ko reikia, knygų spintą, stelažą baldžius gali pagaminti pagal individualų užsakymą - baldo kaina dėl to dažniausiai nepadidėja. Anot meistrų, daugelis mūsų knygas mėgstame laikyti ne vienoje vietoje: kulinarines - virtuvėje, vaikiškas - atžalos kambaryje, "atpalaiduojančias" - svetainėje, "migdančias" - miegamajame, profesinę literatūrą - darbo kambaryje. Todėl baldai knygoms turėtų būti ne masinės gamybos, o pritaikyti prie kambarių matmenų, interjero.

Inara Gural, "Namų pasaulis"
2007m. kovo 5d. Nr. 9
Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio