Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Remontas prasideda nuo lubų

2007.07.18  
Lubos bute surenka daugiausia nešvarumų, o blogiausia, kad jas sunku valyti - atsiranda bjaurių dėmių. Nori nenori, jas kas kiek laiko tenka perdažyti.

Negalima dažyti lubų nenušveitus dulkių ir riebalų sluoksnio. Puiki šveitimo priemonė - kalcinuota soda, panaši į rupią druską. Pusę kilogramo sodos reikia užpilti puse kibiro pasšildyto vandens - truputį pamaišius kristalai ištirpsta. Vietoj sodos galima naudoti ir specialias lubų valomąsias priemones.

Šveitimas yra pati nešvariausia lubų remonto dalis, todėl prieš pradedant darbus reikia popieriumi ar specialia plėvele uždengti grindis, baldus, duris, palanges, spintų bei komodų duris.

Iki šeštojo praėjusio amžiaus dešimtmečio lubos buvo dažomos klijinių dažų tirpalais arba kalkėmis. Vėliau būdavo dažniausiai purškiamos. Tuo metu naudoti klijinių dažų tirpalai nelabai tiko luboms, nes sušlapę ar valomi drėgnu skudurėliu nuslinkdavo kaip muilas palikdami negražias dėmes.

Kalkes arba klijinius dažus prieš naują dažymą būtina nuplauti. Paviršius nuvalomas trepentinu sudrėkinta kempine arba skudurėliu. Pirmą kartą dažant dažus reikia praskiesti 10-20 proc. trepentinu. Geriausia dažyti greit džiūstančiais atspariais drėgmei dažais.

Jei seni lubų dažai atsilupę ar atšokę, juos galima nušveisti geležiniu šepečiu ar gremžtuku. Kartais lubas reikia nupūsti karštu oru. Kai uždažomas gerai nenuvalytas paviršius, dažai atšoka arba atsilupa.

Jeigu lubose yra įtrūkimų arba plyšių, net ir uždažyti jie vis vien išryškėja. Didesnius plyšius ir duobeles, atsiradusias po šveitimo, reikia užtepti silikonu. Išlygintų lubų paviršių būtina gerai nušveisti.

Jei įtrūko tuštuminių plokščių lubos, į plyšius patartina įšvirkšti silikono, paviršių sulyginti drėgnu skudurėliu arba pirštu. Silikonas ir išdžiūvęs lieka elastingas.

Kambario lubos paprastai yra baltos ir neblizga. Spalvotos lubos optiškai mažina ir tamsina kambarį, suteikia jam nenatūralų atspalvį. Blizgančios lubos atrodo šlapios, ant jų matyti mažiausi nelygumai.

Virtuvės lubas geriausia dažyti pusiau matiniais dažais, kuriuos galima plauti.

Kambario luboms tinka vandeniu arba specialiais skiedikliais skiedžiami akriliniai ar alchidiniai dažai. Akriliniai džiūdami skleidžia mažiau kvapo, be to, įrankius po dažymo jais galima išplauti vandeniu.

Specialiais skiedikliais skiedžiami alchidiniai dažai turi nemažai teigiamų savybių. Skiedikliai prasiskverbia pro ant paviršiaus likusius riebalus ir gerai prisitvirtina prie pagrindo. Vandeniu skiedžiami dažai lieka virš riebalų dėmių. Tokių lubų negalima plauti, tik sausai valyti.

Nereikia iš karto visų lubų šlapinti vandeniu taip, kad varvėtų. Vienu kartu sudrėkinkite 1-2 kv.m lubų ir nespėjusias nudžiūti nuvalykite švariu vandeniu sudrėkinta kempinėle ar skudurėliu. Nušveistas lubas palikite keletą valandų džiūti ir tik tada dažykite. Dažymui jums prireiks volelio ir dėžutės jam mirkyti. Profesionalūs dažytojai naudoja modernius dažymo indus su viduje iš šono pritvirtintu tinkleliu.

Geriau, jei lovelis turi teleskopinį (išlankstomą) kotą. Tačiau tinka ir paprasto šepečio kotas, prie volelio rankenos pritvirtintas varžtais ar lipnia juosta.

Dar reikia 50 mm pločio teptuko. Patogiausias - žiedinis, galintis suktis aplink savo ašį.

Iš pradžių teptuku dažomi sienos pakraščiai ir kampai, kuriuos sunku pasiekti voleliu, po to - lubos. Darbo negalima palikti įpusėto, nes dalai lubų nudžiūvus toje vietoje, nuo kurios bus tęsiamas darbas, liks žymė.

Jeigu sienos bus dažomos ar klijuojamos apmušalais, jų dažant lubas nereikia saugoti. Galima net perbraukti per kraštą ir uždažyti porą centimetrų sienos.

Jei sienos nebus dažomos ir klijuojamos naujais apmušalais, reikia pasistengti jas kuo geriau apsaugoti. Ant apmušalų viršaus galima pritvirtinti popieriaus lakštą. Jei tarp lubų ir apmušalų paliktas tarpas, jį reikia nudažyti ta pačia spalva kaip ir lubas.

Jei naujoji lubų spalva nuo senosios nelabai skiriasi, pakanka dažyti vieną kartą. Tik reikia stengtis, kad dažai pasiskirstytų tolygiai.

Tuštuminių plokščių lubose esančios plyšių žymės uždažomos teptuku. Lentų paviršius galima dažyti ir voleliu. Seno pavyzdžio tuštuminių plokščių lubas geriausia ištisai dažyti teptuku pusiau skiestais alchidiniais dažais.

"Panevėžio balsas"
Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio