Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Lygus pagrindas – lygios grindys

2007.08.17  
Tradicinė ar naujoji?

Pagal tradicinę technologiją betono skiedinys, pagamintas iš 1 dalies cemento ir 3 dalių smėlio, liejamas ant armuotu metaliniu tinkleliu padengtos grindų konstrukcijos. Toks pasluoksnis tinka esant didesniems perdangos plokščių, kitiems nelygumams arba kai išvedžiotos komunikacijos.

Tačiau ši technologija turi keletą trūkumų. Pirmiausia, toks betoninis skiedinys džiūdamas traukiasi, t. y. „susėda“. Be to, dėl skirtingų cemento ir smėlio dalelių struktūros, dydžio bei pasiskirstymo skiedinyje atsiranda tempimo jėgos, dėl kurių paviršius suskilinėja. Kad skiedinys džiūtų tolygiau, rekomenduojama keletą dienų jį drėkinti vandeniu.

Kitas tradicinės technologijos trūkumas tas, kad tokiu būdu išlietas plonas (iki 30 mm storio) pagrindas būna neatsparus smūgiams ir nekokybiškas, veikiamas svorio, suskilinės ir atšoks nuo betoninių perdangų.

Jei reikalingas tik 2-30 mm storio pagrindas, jis ruošiamas pagal naują technologiją – liejamas savaime išsilyginantis mišinys. Į jo sudėtį įeina portland cementas ir polimeriniai komponentai, kurie ne tik didina mišinio patvarumą, pagreitina džiūvimo laiką, bet ir normalizuoja „susėdimą“, pagerina skiedinio tankumą bei iš jo pašalina orą. Šiuo atveju armuojantis tinklelis nereikalingas.

Esant skirtingiems nelygumų aukščiams, savaime išsilyginantis mišinys liejamas dviem etapais. Pirmiausia ant nelygaus paviršiaus pilamas pigesnis lyginamasis skiedinys, kuris per parą sutvirtėja ir apdžiūna. Likę nelygumai pašalinami, kol skiedinys dar neišdžiūvęs.

Antrojo etapo metu ant šio paviršiaus pilamas savaime išsilyginantis mišinys, kuris pagrindą padaro idealiai horizontalų. Priklausomai nuo paviršiaus nelygumo, pabaigoje naudojami dviejų rūšių mišiniai: plonasluoksnis (nuo 2 iki 5-7 mm storio) ir storasluoksnis (5-30 mm).

Kaip apskaičiuoti medžiagų kiekius?

Jei grindų pasluoksnį liejate tradiciniu būdu ir norite apskaičiuoti cemento ir smėlio išeigą esant 1:3 proporcijai, pirmiausia reikia sužinoti apimtį, kurią turite užpildyti skiediniu. Tai nesudėtinga – patalpos plotą dauginame iš pagrindo storio. Tik šiuo atveju vertėtų atsiminti, kad vandeniu skiesta mišinio masė sumažėja – iš vieno sausos masės kub. m gali likti tik 0,7-0,8 kub. m „šlapio“ statybinio skiedinio. Taip atsitinka todėl, kad vanduo išstumia iš sausos masės orą ir jos apimtis mažėja. Didinti skiedinio kiekį pilant vandenį – nepatartina. Vandens perteklius „užmuš“ skiedinį, t. y. jis susisluoksniuos ir neteks tvirtumo. Be to, vanduo išgaruos, skiedinys „susės“, atsiras įtrūkimų. Vidutiniškai vienam kub. m skiedinio reikia 400-500 kg cemento. Perkant fasuotą mišinį, iš vieno 50 kg maišelio 5 kv. m plote galima išlieti 10 mm storio sluoksnį. Daugelis gamintojų nurodo statybinių mišinių išeigą 1 mm storio 1 kv. m ploto sluoksniui.

Jeigu darbui pasirinkote specialų savaime išsilyginantį mišinį, nors jis yra kur kas brangesnis nei tradicinis betoninis, jums nereikės pirkti armavimo tinklelio, darbo ir laiko sąnaudos bus gerokai mažesnės, o grindų pasluoksnio kokybė – garantuota.

Z.V., "Meisteris"
2007-08-08 Nr.8
Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio