Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Dažymo klaidos

2007.06.18  
Norint kokybiškai nudažyti medines namo sienas svarbu ne tik pasirinkti tinkamas apdailos medžiagas, bet ir labai atsakingai paruošti paviršius. To nepadarius, net ir brangiausi dažai ilgai nelaikys.

Šiuolaikinės medienos apdorojimo priemonės yra pritaikytos įvairioms orų sąlygoms, tačiau jas naudoti reikia sumaniai. Jeigu gamintojai rekomenduoja, pavyzdžiui, tirpalu, sudarančiu apsauginę plėvelę nuo ultravioletinių saulės spindulių bei drėgmės medinius paviršius tepti dviem sluoksniais, tai taip ir reikia daryti, nes užtepus vieną sluoksnį, saulės poveikyje tokia danga gali „išdegti“ per kelerius metus.

Medienos ruošinyje, pastebėjus iš šakų besisunkiančią dervą, pirmiausia būtina specialiu skiedikliu ją kruopščiai nuvalyti, o plyšius užglaistyti.to nepadarius, po kelerių metų lakas, užteptas ant dervuotos vietos, garantuotai nusilups. Prieš klojant rąstus ar prikalant lentas, reikia gerai nušlifuoti jų paviršius, kad dažai vienodai pasidengtų. Ant nelygaus paviršiaus dažų sluoksnis bus plonesnis, lengviau pažeidžiamas aplinkos sąlygų (vėjo, kritulių) ir greičiau suirs. Tokia situacija būdingesnė šiaurinei pastato daliai.

Ne mažiau problemų dėl netinkamai apdorotų medienos paviršių gali kilti rytinėje statinio pusėje. Dažniausiai matomi papilkėję lopiniai – tai ženklas, kad spalvotą laką „išdegino“ saulė (tiksliau - ultravioletiniai spinduliai). Ant medinių namo sienų atsirandančių „šlapių“ dėmių kaltininkas – sniegas, žiemą užklojantis apatinę statinio dalį. Pavasarį, jam tirpstant, dalis drėgmės įsigeria į medieną, o saulės atokaitoje garuodamas vanduo paprasčiausiai „praplėšia“ laiko marškinėlius. Taigi akivaizdu, kad naudotas nekokybiškas, nepakankamai drėgmės garus praleidžiantis lakas. Panašiai gali nutikti ir į pietus atgręžtoje pastato dalyje: neretai į paviršių „išsimuša“ pilkos dėmės, ima luptis apsauginis lako sluoksnis. Perdažant namą reikia:
• švitriniu popieriumi ar šlifavimo mašinėle (ypač jeigu sienų plotas gana didelis) nuo paviršių nušveisti visus atsilupimus;
• užglaistyti tas vietas, kuriose yra šakų, dar geriau – ir medienos įtrūkimus;
• naudoti tik specialias, lauko darbams skirtas medienos apdorojimo priemones 9gruntus, lakus, dažus ir pan.);
• dirbti tokiomis oro temperatūros sąlygomis, kokias rekomenduoja medienos apdorojimo priemonių gamintojai;
• geriau naudoti vienos firmos produktus, skirtus tiek medienos paviršiams apdoroti, tiek ir apdailai.

Pagal užsienio spaudą parengė J.G., žurnalas „Meisteris“
2007-06-10, Nr. 6 (224)
Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio