Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Tarp moderno ir klasikos

2007.07.23  
Natūralios odos baldų priežiūrai reikia skirti daugiau dėmesio nei aptrauktiems dirbtine oda ar gobelenu.

Kokius odinius baldus pirkti, kad jie atitiktų norimą stilių, o kartu būtų praktiški ir ilgam? Kaip tokius baldus prižiūrėti?

Pats pirmas odinių baldų pardavėjų patarimas: pirkti natūralios odos baldus, bet ne odos pakaitus. Natūrali oda ilgiau nenusitrina, rečiau plyšta. Žodžiu, natūralios odos baldai laiko ilgiau. Norint dar ilgiau juos išlaikyti, specialistai pataria baldus kartkarčiais drėkinti specialiai odai skirtais drėkinamaisiais skysčiais ir negailėti valymo priemonių. Kitaip po kelerių metų odiniai baldai gali būti nebepatrauklūs dėl atsiradusių dėmių, kurios ant odos išryškėja labiau nei ant medžiaginių baldų.

„Nauji odiniai baldai dažniausiai jau būna impregnuoti, todėl kurį laiką jais rūpintis nereikia. Bet vėliau jie pradeda prarasti savo spalvą. Baldams ypač kenkia saulės spinduliai, kurie išblukina spalvas. Todėl rekomenduojama nestatyti odinių baldų tose vietose, kur prasiskverbia saulės šviesa“, – pasakojo odinių baldų salono „Softimus“ prekybos vadovė Lolita Palaimienė.

Šviesūs kaprizingesni

Baldų nepatariama trinti šepečiais ir nenaudoti nespecialių valiklių. Geriau valyti medvilniniais skudurėliais, sudrėkintais muilo tirpalu. Tokia priemonė nebraižo odos paviršiaus. Priešingu atveju rizikuojama baldus sugadinti. Išvalyti baldai turi būti tepami specialiais balzamais. Specialūs odinių baldų priežiūrai skirti rinkiniai kainuoja nuo 50 iki 200 litų.

„Odos balzamai veikia panašiai kaip kremai, skirti moters odai. Odiniai baldai, ypač sausoje aplinkoje, turi savybę džiūti ir skilinėti. Impregnuota oda atgauna ne tik buvusią išvaizdą, bet ir apsaugoma nuo dėmių atsiradimo išsiliejus skysčiams, jie lengvai nuvalomi skudurėliu. Kiek atidžiau reikia prižiūrėti šviesios odos baldus. Tokius sutepus, rekomenduojama iš karto išvalyti. Jeigu ant šviesios odos baldų kiek ilgiau bus nenuvalytas išsiliejęs raudonas vynas ar kava, dėmės liks visam laikui”, – teigė L. Palaimienė.

Baldų nepatariama stumdyti, iš vienos vietos į kitą juos reikėtų pernešti. Stumiant baldų kojelės gali subraižyti grindis. O ir pačioms kojelėms stumdymas gali pakenkti. Prieš baldus nešant, nepakenktų jų kampus uždengti minkšta medžiaga ir užkloti plėvele su oro tarpais. Jei baldai ruošiami ilgesnei kelionei, patartina juos sudėti į dėžes. Odiniai baldai ilgiau stovi tuose namuose, kuriuose drėgnesnis oras. Jei namuose oras sausas, palijus patartina atidaryti langus ir leisti odai „pakvėpuoti“ drėgnu oru. Šie baldai taip pat nemėgsta karščio – per arti židinio ar radiatorių pastatytų baldų oda gali perdžiūti ir imti skilinėti. Todėl odinius baldus derėtų statyti ne arčiau kaip per pusmetrį iki šilumos šaltinio. Baldų nepatariama laikyti ilgai apkrautų įvairiais daiktais, nes po kurio laiko buvusi uždengta oda gali įgauti šviesesnę spalvą nei viso baldo.

Turintiems mažų vaikų baldų pardavėjai nerekomenduoja pirkti šviesios odos baldų – vaikai juos dažnai pasirenka kaip objektą, ant kurio galima piešti. Rašiklių ar piešimo priemonių dėmes nuo šviesių baldų pašalinti yra sunku arba iš viso neįmanoma.

Dar vienas patarimas – paliekant odinius baldus žiemai vietoje, kurioje oro temperatūra nukrenta žemiau nulio, patartina juos apdengti medvilniniu audeklu.

Natūralios spalvos odos baldai populiarėja

Baldų gamintojai teigia, kad odinių baldų mados tendencijos, palyginti su prieš keletą metų vyravusiu minimalistiniu stiliumi, pastebimai pakito. Anksčiau madinga dažyta oda prarado savo populiarumą. Pastaruoju metu didėja natūralios spalvos odos baldų poreikis.

„Anksčiau buvo madingi gludintos ir dažytos odos baldai. Dabar baldų gamybai naudojama natūraliai atrodanti oda. Natūralumas pabrėžiamas storomis siūlėmis. Vis daugiau klientų renkasi modernesnius baldus. Ir prieš keletą metų vyravęs minimalizmas jau nėra toks populiarus. Modernūs baldai nuo konservatyvaus stiliaus skiriasi savo aiškiomis linijomis, naujomis formomis, jiems gaminti naudojamos naujos technologijos“, – apie šiuolaikines odinių baldų mados tendencijas pasakojo baldus gaminančios bendrovės „Softimus“ vadovas Dainoras Palaima.


Mantas Tomkūnas, "Kauno diena"
2007-07-23, Nr.165
Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio