Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Sienoms dažyti reikia ne tik fantazijos

2007.11.13  
Nemokšiškai atlikus darbus, rezultatu nebus ilgai džiaugiamasi.

Nudažytos sienos ilgai atrodys kaip naujos, jei tinkamai bus atlikti visi būtiniausi paruošimo darbai: nuvalyti seni dažai, jei atnaujinamos senos sienos, išlygintas, nuglaistytas ir gruntu padengtas paviršius.

Dirba nenuosekliai

Parengti sienas dažyti užtrunka tris kartus ilgiau nei pats dažymas. Bet ne visuomet į šią nerašytą taisyklę atsižvelgiama. Neprofesionalūs dažytojai, skubėdami kuo greičiau atlikti darbą, mažai dėmesio skiria paruošiamiesiems darbams. Pasitaiko, kad nuo paskubomis nudažytų sienų dažai ima luptis neparėjus nė porai mėnesių.

Klystama ir renkantis gruntą sienoms. Svarbu atminti, kad tinkamiausias yra giluminis, į betoną įsigeriantis gruntas. Gruntas, kuris paviršių padengia plėvele, nelabai tinka – susidariusi plėvelė neleis dažams gerai įsigerti, šie po kurio laiko gali atsilupti.

Dažais prekiaujančios bendrovės „Tikkurila-Vivacolor“ pardavimo vadovas Rokas Vičkus pažymėjo, kad daroma šiurkščių klaidų ir renkantis būtinus produktus sienoms paruošti ir dažyti. „Pirmiausia nusiperka gruntą, paskui bėga glaisto. Reikia būti nuoseklesniems, o ne pirkti vieną gaminį, negalvojant apie tai, kokio prireiks vėliau“, – pabrėžė R. Vičkus.

Reikia paisyti rekomendacijų

Prieš dažant sienas, jas būtina glaistyti, šlifuoti ir gruntuoti. Nuglaistytas ir nušlifuotas paviršius turi būti lygus. Tada jis gruntuojamas, kad dažai geriau sukibtų su dažomu paviršiumi.

Paruošti dažyti seno buto sienas gali užtrukti kiek ilgiau nei naujo. Nereikia tikėtis, kad naujas dažų sluoksnis paslėps nelygumus. Priešingai – gali juos dar labiau išryškinti. Todėl įvertinus sienų būklę reikia kruopščiai paviršių padengti smulkiagrūdžiu glaistu, paskui nušlifuoti likusius nelygumus. Kai jų nebelieka, gruntuoti. Išdžiūvus gruntui, galima griebtis teptukų ir volelių.

Dažant gyvenamųjų patalpų sienas labai svarbu, kad temperatūra jose būtų ne žemesnė kaip 5 laipsniai šilumos.

Esant aukštesnei temperatūrai, dažai greičiau džiūva. Net jei ir greitai nudžiūvo sienos, antru dažų sluoksniu dengti jas patartina ne iš karto, reikia atsižvelgti į dažų gamintojų rekomendacijas. Jei ant dažų pakuotės rašoma, kad antrą kartą dažyti geriausia praėjus 8 ar 12 val. po pirmo dažymo, taip ir reikėtų daryti.

„Tikkurila-Vivacolor“ pardavimo vadovas R.Vičkus tvirtino, kad optimaliausia temperatūra patalpų sienoms dažyti yra 18 laipsnių šiluma, o optimaliausia santykinė oro drėgmė – 50–60 proc.

R.Vičkus atkreipė dėmesį į tai, kad dažant kambario sienas kiekviena jų turėtų būti dažoma nuo vieno kampo iki kito, kol dažais bus padengta visa plokštuma. Negalima nebaigus dažyti vienos sienos, imtis kitos.

Atspalviai klaidina

„Tikkurila-Vivacolor“ atstovas tvirtino, kad žmonės daro klaidų ir rinkdamiesi dažų spalvą. „Nereikėtų pamiršti, kad dažų paletėje parodytas tik nedidelis plotas. Čia dažai gali atrodyti ne tokie ryškūs, o ant sienos jie gali būti visai kitokie. Paletėje esanti švelni apelsino spalva ant sienos gali tapti labai ryški, intensyvi. Norint to išvengti, atspalvius reikėtų rinktis esant natūraliam, o ne dirbtiniam apšvietimui, išėjus į lauką“, – patarė R. Vičkus.

Nenorint suklysti, geriausia rinktis kiek šviesesnį paletėje vaizduojamą atspalvį.

Vidaus patalpoms dažyti tinkamiausi yra akriliniai dažai. Jie geriausiai sukimba su dažomu paviršiumi, nes aukštos kokybės akrilas suriša pigmentus. Tokie dažai išlieka elastingi.

Dažus patariama rinktis, atsižvelgiant į patalpų paskirtį, judėjimo intensyvumą jose, drėgnumą, atmosferos poveikį. Gyvenamosioms patalpoms, kuriose daugiausia leidžiama laiko, tinkamiausi tokie dažai, kurie neturi toksinių medžiagų. Koridoriuose galima naudoti plovimui ir trinčiai atsparius dažus, dekoratyvinius tinkus. Miegamuosius siūloma dažyti matiniais, kuo mažiau blizgančiais dažais.

Lina Bušinskaitė, "Kauno diena"
2007-11-13
Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio