Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Namų stilius: jauku ir praktiška

2007.10.19  
Šiauliuose dirbančių interjero kūrimo specialistų teiravomės, kokie reikalavimai dabar keliami namų aplinkai. Interjero stilius, spalvos, naudojamos medžiagos, baldai, aksesuarai.

Pirmenybė teikiama įdomiam interjerui

Šiaulietė architektė Dalia Šidlauskienė dabar populiarų interjerą apibūdino labai glaustai: „Tai racionalus, lengvai prižiūrimas, patogus, minimalistinis interjeras. Suvokdami, kad pačių ar su architektų, dizainerių pagalba sukurtoje aplinkoje teks gyventi bent keletą metų, naujakuriai jai įrengti dažniausiai nebegaili pinigų“.

Didesnės investicijos į būstą leidžia rinktis natūralias medžiagas. Architektės pastebėjimais, šiuo metų paklausūs ne tik natūralių medžiagų — medienos, audinių — korpusiniai ir minkšti baldai, bet ir grindys (natūralaus medžio), sienos (natūralių faktūrų tapetų).

Kalbėdama apie dabar madingas interjero spalvas, pašnekovė pirmiausia išskyrė korpusiniuose balduose populiarius balintos kavos ir kaštono spalvų derinius. Žemės spalvų kontrastai interjere — itin dažni.

„Vis mažiau vaikomasi laikinai madingų dalykų. Žmonės yra linkę kurti aplinką, kuri išliktų madinga, nepriklausomai nuo laikinų tendencijų dvelksmo. Jie nori įdomių namų, tokių, kuriuose atsirastų vietos jų mėgstamiems dalykams. Daugelis dabar keliauja, iš kelionių parsiveža įvairiausių daiktų, kuriuos, bėgant laikui, kaupia. Tai akmenys, meno kūriniai, papuošalai, tiesiog mieli daikčiukai. Tokiems rinkiniams taip pat turi atsirasti speciali vieta namuose“, — pasakojo pašnekovė.

Baldai — gražūs ir praktiški

Vienos iš Šiauliuose baldais prekiaujančių įmonių dizainerė Irmina Savickienė tikino, kad vis dažniau baldų būstui ieškantys žmonės į baldų salonus ateina tiksliai žinodami, ko nori. „Vis mažiau pirkėjų žvalgosi šalto, griežto stiliaus baldų, kuriuose naudojama daug stiklo ir metalo. Klientams siūloma įsirengti jaukius ir romantiškus namus, todėl jie mielai perka dekoruotus gėlėmis, natūralaus pluošto minkštus baldus, natūralios medienos ar faneruotus korpusinius baldus.

Ši jaukumo tendencija diktuoja ir šiltas viso interjero bei baldų spalvas — gelsvas, žalsvas, rudus žemės atspalvius.

Vis daugiau žmonių yra linkę investuoti į kokybiškus, natūralios medienos, audinių, nors ir brangesnius baldus. „Žinoma, masiškai perkami ir laminuotos medienos korpusiniai baldai, nes jie — vieni iš pigiausių, tačiau natūralaus medžio masyvo šilumos ir ilgaamžiškumo jie niekada negalės atstoti“, — pasakojo baldų dizainerė.

Jos pastebėjimais, būstuose atsiranda ne tik naujų, bet ir senų natūralios medienos baldų — spintų, komodų, net skrynių, kurios atitenka jaunesnės kartos atstovams kaip tėvų, senelių palikimas.

Prieš keletą metų itin populiarūs odiniai minkšti baldai dabar vis dažniau užleidžia poziciją trauktiems kitomis natūralaus pluošto medžiagomis — dažytu linu, vilna, medvilne, įvairių raštų ir vienspalviais gobelenais. Natūralumas — svarbiausia, ko šiandien reikia žmogui.

„Naujakuriai vis mažiau apsikrauna baldais. Neretai spintos slepiamos už stumdomų durų, kitus baldus taip pat stengiamasi paversti nematomais, bent iš pirmo žvilgsnio: jie susilieja su sienomis, grindų danga. Mažėjant būstuose baldų skaičiui, daugėja smulkmenų — meno kūrinių, nuotraukų rėmelių ir kitų šeimininkams mielų daiktų“, — sakė Irmina.

Namams trūksta idėjų

Interjero dizaineris Aidas Zaloga pastebėjo, kad namų interjeras priklauso nuo keleto rodiklių. Pirmiausia, namų aplinką lemia tai, kelintą kartą šeimininkai ją kuria. Pavyzdžiui, jauni žmonės, tik įsikėlę į pirmą nuosavą būstą, yra linkę sterilizuoti aplinką, tai yra namus įrenginėti pernelyg tvarkingai, pamiršdami savo poreikius. Antrą kartą namuose darantys remontą arba antrąkart persikraustantys žmonės supranta, kad trečio būsto jų gyvenime gali nebebūti, todėl jų namai būna šiltesni, jaukesni.

Pašnekovas neabejojo, kad būsto interjerą lemia ir šeimininkų amžius, gyvenimo būdas, tempas, laikas, kurį šie praleidžia namuose ir, žinoma, turimos lėšos.

Modernus, šiuolaikiškas šaltokas namų interjero stilius vis dažniau užleidžia vietą intymiai aplinkai — erdvei, kurioje gera ir malonu būti. Kiekvienas intymumą ir jaukumą supranta savaip, tokia aplinka gali būti kuriama įvairių dalykų pagalba —–baldų, apšvietimo, formų, medžiagų.

„Žmonės pradeda ieškoti savo šaknų, todėl į visiškai naują namų interjerą neretai atkeliauja daiktai, baldai iš senesnių, tėvų namų“, — sakė pašnekovas. Jo pastebėjimais, nemažai šiuolaikinių žmonių yra linkę kolekcionuoti įvairiausius daiktus, moterys mėgsta rankdarbius. Tokios kolekcijos vis rečiau slepiamos stalčiuose, interjere ieškoma vietų jiems eksponuoti.

Nors dabar gausu informacijos interjero klausimais, Aido žodžiais, namams vis dar trūksta originalių idėjų. „Gaila, tačiau neretai žmonės kuria standartiškus namus, pamiršdami individualumą, jiems įtaką daro draugai, kaimynai, giminės. Lietuviai kartais būna pernelyg dideli estetai“, — apgailestavo interjero dizaineris.

IŠNAŠA: „Modernus, šiuolaikiškas šaltokas namų interjero stilius vis dažniau užleidžia vietą intymiai aplinkai — erdvei, kurioje gera ir malonu būti“.

Marina Ostapenko, "Šiaulių kraštas"
Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio