Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Statybos stoja, kainos — ne

2008.07.25  
Statybinių medžiagų gamintojai ir pardavėjai pajuto, kad statybų šią vasarą sumažėję. Tačiau kai kurių medžiagų kainos ir toliau auga.

Daugiausiai pabrango metalo gaminiai

„Kainos pastaruoju metu kilo kas mėnesį. Vieni gaminiai labiau brango, kiti mažiau, tačiau nuo praeitų metų vasaros vidutiniškai išaugo 30 procentų“, — sako Robertas Rudzinskas, UAB “Metalo prekyba“ vadybininkas.

Pasak prekiautojų stogo dangomis, 10-15 procentų pabrango skardinės stogo dangos.

Dėl išaugusių juodojo metalo kainų, brango ir gelžbetonio gaminiai. UAB „Sodbeta“ direktorius Antanas Norvila sako, kad praeitų metų vasarą metras gelžbetonio plokštės kainavo 90 litų, o šiemet jau 104 litus.

Metalo gaminių kainų augimą lemia didėjantys gamybos kaštai Rusijoje, Kinijoje ir Europos Sąjungoje. Neatmetama galimybė, jog kainos ir toliau kils.

Cementas atpigo tik parduotuvėse

Pernai itin sparčiai brangęs cementas šiemet parduotuvėse kainuoja pigiau.

„Praėjusių metų vasarą 40 kilogramų cemento maišas kainavo beveik 25 litus, dabar — vos 17 litų“, — patvirtina UAB “Jupojos statybinės medžiagos“ direktorius Aurelijus Venckus. — Kainos krito dėl sumažėjusios paklausos.“

Cemento gamintojos bendrovės „Akmenės cementas“ atstovas ryšiams su visuomene Richardas Sudaris tvirtina, kad cemento kaina tikrai nekrito, nuo šių metų gegužės mėnesio net kilstelėjo 5-8 procentais.

„Parduotuvėse cementas pigo todėl, kad prekybininkai susimažino antkainį“, — aiškina R. Sudaris.

Blokelių kaina beveik nesikeitė

Prekybininkai tikina, kad keramzitinių, keraminių, silikatinių ir kitų blokelių kainos nuo praeitų metų vasaros beveik nesikeitė. Jei ir pigo, tai labai neženkliai.

Jeigu pernai prekybininkai dažnai pritrūkdavo blokelių, pirkėjams jų tekdavo laukti po keletą savaičių, tai šiemet tokios problemos nebėra.

Daugiausia atpigo mediena

VĮ „Šiaulių miškų urėdija“ ryšių su visuomene specialistė Loreta Mejerienė sako, kad populiariausia statybinė spygliuočių mediena nuo praeitų metų vasaros atpigo net 23 procentais.

„Kainos koreguojamos kiekvieną ketvirtį. Pastaruoju metu jos vis krito. Tačiau pirkimo, kokio buvo tikėtasi, nesulaukėme, nors vasara jau persirito į antrą pusę“, — pastebi L. Mejerienė.

Atpigo gipso kartono plokštės

A. Venckus pastebi, kad dėl nemažos konkurencijos maždaug 10 procentų atpigo gipso kartono plokštės. Tačiau konstrukcijos įrengimo tai neatpigino, nes brango aliuminio profiliai.

Taip pat atpigo šiltinimo medžiagos: akmens vata, polistirolo plokštės.

Iš stogo dangų atpigo tik lietuviškas šiferis.

Apdailos medžiagų kainos beveik nepakito, nesumažėjo ir paklausa.

Labiausiai statybų sąstingį pastebi konstrukcinių medžiagų (blokelių, cemento, statybinės medienos, metalo produkcijos) gamintojai ir pardavėjai.


Jurgita Juškevičienė, "Šiaulių kraštas"
2008-07-24
Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio