Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Terasų šildytuvai – vasarai pratęsti

2007.10.01  
Užsienyje populiarus prietaisas lietuvių širdžių neužkariauja

Žvarbus vėjas ir vėsa už lango – dar ne priežastis, dėl kurių būtų galima atsisakyti maloniai praleisti laiką lauko terasoje. Puikus būdas pratęsti besibaigiančią vasarą – pastatyti specialų terasai apšildyti skirtą šildytuvą.

Nesunku nešioti

Užsienyje, ypač pietų Europos šalyse, kur vyrauja šiltesnis klimatas, terasų šildytuvai labai populiarūs. Šie ypač tinka esant tokioms klimato sąlygoms, kai žvarbesni orai nenustelbia terasų šildytuvų skleidžiamos šilumos.

Lietuvoje terasų šildytuvai mažiau paklausūs. Nedidelė ir jų pasiūla. Privačių namų šeimininkai tokius šildytuvus naudoja retai, daugiausia jų pamatyti galima lauko kavinių ir barų terasose.

Terasų šildytuvai yra lengvi, estetiški. Jie gali būti pakabinami ant sienos ar pastatomi ant žemės. Stovėti jie gali stacionariai arba, sumontavus ratukus, perstumdomi iš vienos vietos į kitą. Vieniems deginti naudojamos gamtinės, kitiems – suskystintos dujos.

Bendrovės „Kausta guder“ komercijos direktoriaus pavaduotojas Narūnas Asinauskas tvirtino, kad įmonėje siūlomi įsigyti dujiniai terasų šildytuvai, kuriems degti reikalingas propano ir butano dujų mišinys.

Bendrovės „Elstava“ direktoriaus pavaduotojas Vytautas Sinkevičius pasakojo, jog itališkų terasų šildytuvų kurui naudojamos gamtinės arba suskystintos dujos.

„Šildytuvai terasoms būna įvairių tipų – įprasto dizaino ir piramidės formos, kuriame šilumą skleidžia permatomame cilindre deganti liepsna“, – teigė V.Sinkevičius.

Piramidės formos šildytuvai dažniausiai būna pagaminti iš nerūdijančio plieno. Dizainerių teigimu, ši medžiaga suteikia didesnių galimybių sukurti įdomų įrenginio dizainą.

Šildytuvų liepsną galima reguliuoti mechaniškai, galima tai daryti ir per atstumą, naudojantis nuotolinio valdymo pultu.

Įsitikinti, ar saugūs naudoti

V.Sinkevičiaus teigimu, renkantis šildytuvą terasai, visų pirma reikėtų atsižvelgti į jų kokybę, įsitikinti, ar gaminiai turi skelbiamas savybes patvirtinančius dokumentus, prietaisų sertifikatus. „Šildytuvas turi būti ne tik paženklintas CE ženklu. Kartu turi būti ir tai patvirtinantis dokumentas“, – patarė specialistas.

Prieš įsigyjant tokį šildytuvą taip pat svarbu išsiaiškinti, ar jis yra saugus. „Degiklis turi turėti visas reikiamas apsaugas, kad užgesus liepsnai būtų užblokuotas dujų tiekimas. Priešingu atveju dujos gali pasklisti po aplinką ir sukelti avariją. Pageidautina, kad prietaisą būtų galima uždegti elektroniniu būdu , o degiklio galią būtų galima reguliuoti atsižvelgiant į lauko temperatūrą“, – tvirtino V.Sinkevičius.

Įmonės „Kausta guder“ atstovo N.Asinausko teigimu, jei šildytuvas terasoms perkamas kavinei ar restoranui, reikėtų apskaičiuoti, kiek lauko terasoje yra staliukų, ar šildytuvo skleidžiamos šilumos užteks visiems.

„Aplink vieną šildytuvą galima išdėstyti tris keturis staliukus. Jei po vienu šildytuvu stovės tik vienas stalelis, prie jo sėdintys žmonės šilumos stoka nesiskųs. Kita vertus, vienas šildytuvas kainuoja daugiau kaip tūkstantį litų, todėl svarbu apskaičiuoti, kiek jų reikia, kad nebūtų nuostolių. Reikia iš anksto apsvarstyti, ar tokie pirkiniai nesugadins restorano bei kavinės aplinkos, estetinio vaizdo“, – pasakojo bendrovės N.Asinauskas.

Paprasta prižiūrėti

Bendrovės „Elstava“ atstovo V.Sinkevičiaus teigimu, terasų šildytuvams ypatingos priežiūros nereikia. Svarbiausia, kad šildytuvai nebūtų eksploatuojami dulkėtoje aplinkoje ir visi sujungimai būtų hermetiški. N.Asinauskas tvirtino, kad naudoti tokį šildytuvą irgi nesudėtinga. Dujų balionas kurui turi būti įstatomas šildytuvo korpuse. Šalia pastatytas balionas atrodys negražiai, ypač kavinėje ar restorane.

Teigiama, jog vienas terasos šildytuvas, priklausomai nuo galingumo, gali apšildyti nuo 20 iki 40 kv. m ploto.

Lina Bušinskaitė, "Kauno diena"
2007-10-01
Įvertinkite straipsnį:
Komentarai: (0)
Jūsų komentaras:

Vardas:

 

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio