Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Individualių projektų badmetis
2007.11.26  

Architekto išskirtiniam namui suprojektuoti reikia ieškoti su žiburiu. Norite namo, kokio neturėtų joks kaimynas? Pirmiausia teks plačiai atverti piniginę. Bet to negana, reikės apsišarvuoti kantrybe ir ieškoti architekto. Dauguma žinomų architektų labiau linkę imtis pelningesnių užsakymų – projektuoti daugiabučius namus arba komercinės paskirties statinius.

Namą galima ir nusilipdyti
2007.10.08  

Vilnietė menininkė džiaugiasi neįtikėtinai pigiai atsiėjusiu netradicinės architektūros būstu.
Per Europą ir pasaulį vilnijanti molinių namų statybos banga pamažu skverbiasi ir į Lietuvą. Užsienio šalyse populiarūs judėjimai, kurių tikslas – plėtoti ekologišką statybą, skatina ir lietuvius įgyvendinti neįprastus projektus.

Puiki alternatyva tradicinei statybai
2007.08.13  

Pasaulyje vertinami iš šiaudų pastatyti namai populiarėja ir Lietuvoje.
Šiaudinis namas – tai lengvos konstrukcijos statinys, pastatytas naudojant natūralias ekologiškas medžiagas – presuotų šiaudų ryšulius, molį ir medį. Iš tokių medžiagų pastatytas būstas mažiau teršia aplinką, statybai naudojamos modernūs presuotų šiaudų ryšuliai ir skydiniai blokai. Statybos technologijos leidžia sumažinti statinio apšiltinimo ir apšildymo išlaidas, sunaudojamos energijos kiekį. Kitaip sakant, tai šiltas, tvirtas ir natūralumu dvelkiantis statinys.

Kaip pasistatyti gerą namą?
2007.07.24  

Pastaruoju metu žmonės pradėjo labiau domėtis taip vadinama alternatyviąja statyba, todėl kai kurie iš jų, išgirdę kalbų apie santykinai mažesnes sąnaudas, ėmėsi savarankiškai organizuoti naujo būsto statybos darbus.
Kiti kol kas principingai laikosi nuostatos, kad namus turi statyti profesionalai statybininkai, pridurdami neginčijamas tiesas, kad langus turi gaminti staliai, o baldus – baldžiai.

Ieškojimų ir atradimų kelyje
2007.07.11  

Vilniuje, "Domus galerijoje", duris atvėrė šeštoji, didžiausia Lietuvoje paroda-konkursas "Individualių namų architektūra 2007". joje specialistai ir plačioji visuomenė supažindinami su geriausiais pastarųjų metų architektūros projektais, kurie dalyvavo jau tradicinėmis tapusiose nominacijose: "Geriausia Lietuvos namo realizacija 2007", "Geriausia Lietuvos namo idėja 2007", "Geriausias Lietuvos ARCH-Jaunius 2007", "Geriausias blokuotas gyvenamasis namas 2007", "Pripažintas tarp kolegų 2007". Parodą šeštus metus organizuoja medinių langų gamybos lyderė Baltijos šalyse UAB "Doleta" bei Lietuvos architektų sąjunga.

Išnešiotas po širdimi lyg kūdikis
2007.06.26  

Minimalizmą šlovinančiame name kiekviena interjero detalė buvo renkama iš daugybės variantų.
“Aš savo kūdikiais mažiau rūpinausi. Šis namas išsvajotas, subrandintas, į jį įdėta labai daug energijos”, - sako Birutė, kuri su šeima prieš pusantrų metų įsikėlė į naują, 260 kv. metrų ploto namą Vytėnuose.

Į architektūrą grįžta laiko patikrinta klasika
2007.06.13  

Geriausiu gyvenamuoju namu pripažintas kubo formos būstas, puikiai tinkantis norintiesiems apsigyventi sodininkų bendrijose Pastaraisiais metais neslūgstanti įtampa nekilnojamojo turto rinkoje vis daugiau šeimų veja į sodus, o architektus verčia ieškoti naujų sprendimų. Jie buvo įvertinti jau šeštą kartą suorganizuotame konkurse-parodoje “Individualių namų architektūra 2007”.

Ar statysime šiaudinius namus?
2007.05.24  

Didėjant pastatų šiltinimo ir vėdinimo išlaidoms vis paklausesni tampa statiniai, kurių mažesnės energijos sąnaudos. Viena alternatyvų gali tapti ir lengvos konstrukcijos šiaudiniai namai. Tokie namai mūsų šalyje - dar naujiena, kuri vertinama nevienareikšmiškai, o užsienio šalyse, ypač Jungtinėse Valstijose, jie sparčiai skinasi kelią į statybų rinkas.

Patikima užuovėja
2007.05.10  

Mados vėjai neaplenkė ir mums įprastų tradicinių pavėsinių. Vis dažniau jų statyboje naudojamos šiuolaikinės medžiagos, šildymo įrenginiai, todėl tokie statiniai tampa užuovėja ne tik nuo saulės ar vėjo, bet ir apsaugo nuo šalčio.

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio