Straipsnių paieška

Tekstas Ieškoti >
Neapnuodyti būsto – sudėtinga
2007.11.05  

Renkantis statybines ar apdailos medžiagas pravartu pagalvoti ir apie jų galimą neigiamą poveikį sveikatai.
Atnaujindami ar statydami namus gyventojai paprastai vertina pasirenkamų medžiagų estetiką, kainą ir nelabai domisi jų ekologiškumu.

Piktnaudžiauja ekologiškumu
2007.07.25  

Statybinėmis medžiagomis ir gaminiais prekiaujančios Lietuvos bendrovės klaidina vartotojus, kai nepateikdamos ekologiškumą patvirtinančių dokumentų tikina jų parduodamą produkciją esant ekologišką. Tai tvirtina Lietuvos vartotojų institutas (LVI).

Populiarėja šiuolaikiškos žeminės
2007.07.16  

Netradicinių technologijų propaguotojai būstą susipila iš paprasčiausio dirvožemio.
Dažnas svajoja apie nuosavą erdvę, jaukų ir patogų namą, bet nežino, iš ko ir kokį statyti. Gyvenant Afrikoje, užtektų bambuko sienoms ir palmių lapų stogui uždengti, Pietų Amerikoje puikiai dera moliniai trobesiai. Bet šaltesnėje zonoje galbūt vertėtų rinktis tradicines plytas, užtikrinančias tvirtumą ir apsaugą nuo atšiaurių vėjų.

Cemento rūšys
2007.05.10  

Dažniausiai statybose naudojamas portlandcementas, nes tai geriausia rišamoji medžiaga. Jis kietėja vandenyje ir ore, gaminamas iš atitinkamos sudėties klintinių uolienų ir molio mišinio, degto prie 1450-1500 °C, o paskui sumalto. Rišimui sureguliuoti pridedama gipso. Šį cementą sumaišius su vandeniu susidaro plastiška tešla, kuri pamažu tirštėja ir kietėja, kol virsta cemento akmeniu.

Klaidos gali brangiai kainuoti
2007.05.10  

Izoliacinės medžiagos turi būti nedegios, ilgaamžės, išlikti chemiškai ir fiziškai stabilios esant įvairioms aplinkos temperatūroms, su jomis turi būti lengva dirbti, normaliomis eksploatavimo sąlygomis jos neturi skleisti sveikatai žalingų ar nemalonių kvapų, ligas arba puvimą sukeliančių bakterijų.

Projektai Architektai Straipsniai Pagalba Kontaktai

© 2007-2015 Namų planai Privatumas Reklama Mantra radio